Przejście podziemne we Włocławku już niebawem

Przebudowa na ulicy Grodzkiej we Włocławku zmierza ku końcowi. Prace nad budową podziemnego przejścia w rejonie ulicy Radosnej również dobiega końca. Co z resztą inwestycji drogowych? Czy koniec roku 2020 będzie finiszem dla ekip remontowych na ulicach miasta?

Ścieżka dla rowerzystów i chodnik prawie skończone

W planach przejścia podziemnego była również budowa ścieżki rowerowej oraz nowego chodnika wzdłuż ulicy Promiennej od ronda przy ulicy Hutniczej. Finisz ścieżki rowerowej planowany jest na 6 grudnia, chodnik natomiast jeszcze wymaga czasu przebudowy. Na ulicy Grodzkiej w ramach projektu pt. “Rozbudowa ulicy Grodzkiej wraz z Infrastrukturą towarzyszącą” roboty drogowe również kończą swoją pracę. Według informacji zastępcy prezydenta Krzysztofa Kukuckiego, w najbliższych dniach będzie już kładziony asfalt. Realizacja projektu może być zakończone nawet w tym roku. 

Przejście pod torami z myślą o mieszkańcach Zazamcza 

Budowa przejścia podziemnego na wysokości ulicy Radosnej to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców włocławskiego Zazamcza. Projekt ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców pieszych jak i również włocławskich rowerzystów. W okolicy jest kładka nad torami, aczkolwiek nie każdy np. inwalidzi może z niej korzystać. Wiele osób do tej pory ryzykowało i przechodziło przez tory w niedozwolonych miejscach. Budowa pieszo-rowerowego przejścia to umożliwienie swobodnego i przede wszystkim bezpiecznego poruszania się w okolicach Zazamcza. 

Ulica Kraszewskiego jeszcze w trakcie budowy

Ul. Papieżka na odcinku od ulicy Zielnej do alei Kazimierza Wielkiego została skończona. Drogowcy wymienili także asfalt na ulicy Płockiej. Odcinek od ulicy Traugutta do Okrężnej na ulicy Kraszewskiego jeszcze została w przebudowie. Inwestycja obejmuje rozbudowy jezdni, powstanie ronda oraz miejsc parkingowych, w planach są jeszcze nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Według informacji w grudniu ma już zostać udostępniony odcinek jezdni.

1 komentarz

  1. Mieszkam we Włocławku i uważam, że jest to słuszna inwestycja ułatwiająca życie pieszym i rowerzystom.

Comments are closed.