Trwa rejestracja wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29. edycja Finału WOŚP odbędzie się w tym roku! We Włocłąwku trwa rejestracja wolontariuszy na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl pod numerem sztabu włocławskiego 6013. Termin zgłoszeń mija 15 grudnia 2020 roku. Jak na ten moment zarejestrowano blisko 170 osób. W jaki sposób planowana jest akcja w tym roku? 

Zasady Wielkiej Orkiestry we Włocławku

We Włocławku przygotowania do 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Tym razem pieniądze zebrane do puszek będą przeznaczone na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Przygotowanie we Włocławku rozpoczęły się od powołania Pauliny Kletkiewicz na szefową miejskiego sztabu oraz znalezienia jego członków. Dnia 13 listopada oficjalnie została otwarta rejestracja wolontariuszy, którzy 10 stycznia 2021 roku wyjdą z puszkami na ulice Włocławka. Ze względów bezpieczeństwa rejestracja wolontariuszy w roku 2020 odbywa się tylko i wyłącznie przez internet. 

Pomoc – wystarczy tylko chcieć

Oprócz rejestracji wolontariuszy trwa również zbiórka rzeczy na aukcje Allegro. Przy ulicy Przedmiejskiej 6 oraz Kruszyńskiej 55 we Włocławku prowadzone są w dwóch sklepach Rowery Jamróz. Można przynosić dosłownie wszystko! Pocztówki, książki, namalowane obrazy, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Wachlarz możliwości jest naprawdę bardzo duży. Oba sklepy serdecznie zapraszają z darowiznami od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 18. Konieczne jest przyniesienie wypełnionego oświadczenia, aczkolwiek są one również dostępne w sklepach jeśli ktoś nie ma możliwość ich wydrukowania.

”Policz się z cukrzycą” – akcja 5 kilometrów

Ruszyły również zapisy na bieg „Policz się z cukrzycą”, który tym razem odbywa się całkowicie w wirtualnej formule. Każdy sam decyduje o miejscu, trasie i formie pokonania 5 kilometrów. Uczestnik po uiszczeniu wpłaty wynoszącej 50 zł dostanie pakiet startowy dla biegacza wraz z jego numerem. Datki zebrane przy rejestracji zostaną przeznaczone na pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dołącz do akcji i pokonaj 5 kilometrów z aplikacją!

1 komentarz

  1. Kolejny rok z rzędu wszyscy Polacy potrafią się zjednoczyć w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pomóc potrzebującym.

Comments are closed.