Szpital we Włocławku będzie ponownie przyjmował młodszych pacjentów na pediatrii

Okazuje się, że pomimo kilku sprzeciwów szpital we Włocławku wznawia przyjmowanie młodych pacjentów na oddział pediatrii. Jednak znaleźli kilku specjalistów, którzy sprawdzą się podczas leczenia młodych osób. Przyjęcia we Włocławku zostaną przywrócone dokładnie od 26 października. Mowa o dziecięcym oddziale obserwacyjnym, na którym brakowało specjalistów, którzy mogliby zajmować się młodszymi pacjentami. Przyjęcia były chwilowo wstrzymane, ponieważ brakowało rąk do pracy. Okazało się, że dyżurni nie obsłużą już większej ilości pacjentów w tym obiekcie.

Mali pacjenci byli kierowani z tego powodu do zupełnie innych szpitali. Często trzeba było transportować ich bardzo daleka na terenie danego województwa. Głównym powodem wstrzymania przyjęć na ten oddział był przede wszystkim brak łóżek przygotowanych dla dzieci. Dodatkowo szpital miał w danym okresie niewiele rąk do pracy. Okazało się, że brakowało również pracowników, którzy zajmą się na dostatecznym poziomie poszkodowanymi przyjętymi na oddział. Z tego powodu praca musiała zostać zawieszona.

Tymczasem zwolniły się łóżka dla młodych pacjentów – lekarze ponownie przyjmują na oddział pediatrii dla dzieci

Teraz szpital wznawia przyjęcia na pediatrię dla młodzieży i apeluje o to, że można ponownie przywozić swoje pociechy z potrzebami. W związku z odblokowaniem nowych miejsc szpital wypowiada się pozytywnie o ich aktualnej sytuacji. Uważają, że ustabilizowali swój wymiar pracy i mają w tym momencie dostatecznie dużo personelu medycznego. Mimo wszystko dyrektora szpitala zwraca uwagę na to, że w przypadku zajęcia zbyt wielu łóżek dla szpitala normalną procedurą jest chwilowe wstrzymanie przyjęć. Ponieważ mogą z góry założyć jaką ilość osób będzie w stanie obsłużyć personel danej placówki. Dlatego też istotne jest, aby nie przyjmowali zbyt wielu osób jednocześnie.

Tym samym dyrektorka szpitala we Włocławku uspokaja rodziców. Powiadomiła opinię publiczną o tym, że cały czas pracują nad wdrożeniem systemów umożliwiających organizację w Izbie Przyjęć. Dyrektorka przypomina również o tym, że brak całodobowej apteki we Włocławku często utrudnia im zaopatrywanie się w niezbędny ekwipunek podczas leczenia. Rodzice szukają pomocy w innych szpitalach.