Straty po ogromnej wichurze we Włocławku są przytłaczające

Zerwany dach kościoła i kilkadziesiąt przyjazdów strażników okolicznej straży pożarnej. Mniej więcej w takich sposób możemy opisać ostatnie wydarzenia we Włocławku. Niestety nie było zbyt kolorowo ze względu na warunki pogodowe. Nie sprzyjały one publicznemu mieniu. Straż pożarna miała pełne ręce roboty. Wiatr niszczył dobytek ludzi i stwarzał bezpośrednie zagrożenie. Wspomniany powyżej dach kościoła został dosłownie zdmuchnięty z budynku i wylądował kilkanaście metrów dalej. Wiało jednak nie tylko nad samym Włocławkiem, ale także nad powiatem włocławskim.

Strażacy mieli za zadanie uporać się z poprzewracanymi konarami, pościnanymi drzewami i silnymi podmuchami, które wywracały okoliczne przedmioty. W wielu miejscach w tym regionie przejazd był uniemożliwiony przez spustoszenie, które wywołała pogoda. W artykule opisującym sytuację w Słupsku https://www.slupskinfo.pl/slupsk-miasto-nie-sprzata-zniszczen-spowodowanych-wichura/ możecie przeczytać o tym, jak wiele spustoszenia może wywołać wietrzna pogoda. W samym powiecie włocławskim służby wyjeżdżały podczas 17 lutego do różnorodnych zgłoszeń około 50 razy.

Co więcej, wichura zerwała kilka dachów budynków, które były obecnie remontowane. Przysporzyło to całkiem sporo kłopotu mieszkańcom.

Jaka pogoda czeka nas we Włocławku?

Chcesz poznać przyszłą pogodę we Włocławku? Przyjrzyjmy się zatem prognozie. Warto być na bieżąco, aby skutecznie zaplanować nasze aktywności po pracy oraz w trakcie weekendu. Szczególnie w momencie, gdy napotykają nas tak uporczywe wichury, które potrafią zniweczyć wiele planów dotyczących wypoczynku, czy też wycieczki z rodziną. Jeżeli pogoda będzie zbyt niebezpieczna, pamiętajmy o tym, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu w miarę możliwości, na tak długo, jak tylko możemy.

Spodziewana temperatura we Włocławku będzie przez następne dni oscylowała w okolicy 3 i 6 stopni. W nocy prawdopodobnie spadnie w okolice zera. Musimy jednak mieć się na baczność, jeśli chodzi o wiatr. Chociaż nie grozi nam już tak poważna wichura, jak ta, która przechodziła przez miasto w ciągu zeszłego tygodnia, wiatry nadal mogą występować nawet z prędkością 25 kilometrów na godzinę. W ciągu najbliższych kilku dni pogoda raczej nie będzie nadawała się na wygodne spacery z rodziną.