Trawa na każde warunki terenowe

Trawa rolowana jest bardzo łatwa w pielęgnacji, a przy tym przypomina prawdziwą. To bardzo szybki sposób zakładania trawnika. Daje efekt natychmiastowy. Wystarczy zamówić murawę u dystrybutora sztucznej trawy. Zaletą jest łatwość zakładania trawnika. Układanie sztucznej trawy polega na rozwinięciu jej wzdłuż budynku, nawierzchni czy ogrodzenia. Jest to trawa na szczególne warunki terenowe, na przykład niskie nasłonecznienie. Jakie są jeszcze zalety trawy rolowanej?

Trawa z rolki – antidotum na zaciemnione miejsca w ogrodzie

Trawa syntetyczna szczególnie przydatna jest tam, gdzie istnieją trudne warunki pogodowe. Na przykład brak słońca. Nietrudno zgadnąć, że promienie słoneczne odgrywają ważną rolę przy wzroście roślin. Rośliny bowiem wykorzystują światło w fotosyntezie. Obecny w komórkach roślinnych chlorofil absorbuje promieniowanie słoneczne. Szczególnie istotne jest równomierne rozprowadzenie światła. Niestety, w miejscach zaciemnionych nie tylko trawa nie będzie ładnie rosła, ale nawet ziemia miałaby trudności z jej wyhodowaniem. W takim miejscach sprawdza się trawa z rolki. Układanie sztucznej trawy nie jest trudne. Zajmuje się tym dystrybutor sztucznej trawy. Zanim jednak powitamy trawę rolowaną w swoim ogrodzie, zwróćmy uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża. Podłoże powinno być twarde, wyrównane oraz wytłoczone kruszywami przepuszczającymi wilgoć. Układając sztuczną trawę warto pamiętać, aby źdźbła kierować w jedną stronę. Sztuczną murawę można również zainstalować na balkonie, tarasie, a także na boisku. Szczególnie przydatna okazuje się tam, gdzie są dzieci i zwierzęta. Niektórzy syntetyczną murawę zakupują specjalnie po to, aby mieć boisko. Ucieszą się z niego głównie dzieci. Boisko takie byłoby bardzo czasochłonnym wyzwaniem, gdyby zbudować je samemu. Generowałoby mnóstwo problemów.

Jakie jeszcze zalety ma trawa rolowana?

Trawa z rolki jest nie tylko odporna na uszkodzenia, szkodniki, śnieg czy wiatr, ale również ma tę istotną cechę, że oszczędza czas oraz pieniądze. Koszt instalacji jest tylko jeden. Trawy rolowanej nie trzeba podlewać, doglądać ani nawozić. Komfort użytkowania jest również atutem. Chodzenie po sztucznej murawie jest przyjemne. Przyjemnie jest też latem rozłożyć się na wdzięcznej, miękkiej murawie i myśleć tylko o lecie i słońcu. Nie zaprzątając sobie przy okazji głowy tym, że trzeba tę murawę skosić następnego dnia czy wieczorem podlać.

Jaką trawę wybrać? – dystrybutor sztucznej trawy poleca

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką trawę syntetyczną wybrać, dopasuj rodzaj trawy do tego, jakiego efektu od niej oczekujesz. Na przykład bardzo dużą gęstością wyróżnia się murawa typu PUFLOOR ACTIVE. Wyjątkową miękkość uzyskuje murawa EPUFLOOR PRESTIGE. Syntetyczny trawnik EPUFLOOR VELVET jest dla tych, którzy stawiają na niezbyt wygórowaną cenę, a także gęstość, sprężystość i komfort. EPUFLOOR FOREST jest z kolei połączeniem dobrej ceny, miękkości, gęstości oraz wysokości.