Czy jesteście podsłuchiwani? Sprawdźcie, czy ktoś przekierowuje połączenia z waszych telefonów!

Istnieją pewne kombinacje numeryczne na telefonie, które powinien znać dosłownie każdy z nas. Mimo wszystko okazuje się, że dla wielu osób pozostają tajemnicą. Wbrew pozorom sprawdzenie tego, czy ktoś nie podsłuchuje naszych rozmów telefonicznych, wcale nie jest takie trudne! Wystarczy, że skorzystamy z numerycznej kombinacji i otrzymamy informacje bezpośrednio od operatora naszej sieci. Zatem czy chcesz wiedzieć, czy twój telefon znajduje się obecnie na podsłuchu? W mediach bardzo często mówi się o podsłuchach. To daje do myślenia zwykłym obywatelom, którzy obawiają się wycieku swoich danych osobowych i różnorodnych wrażliwych informacji na temat ich rodzin lub przyjaciół i znajomych. Sprawdzenie tego, czy jesteśmy na podsłuchu, wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne!

Specjalne kody działające niemal na każdym smartfonie z Androidem i iOS

Kody MMI są kodami, które wykonują za nas pewne operacje. Okazuje się, że istnieją specjalne kombinacje numeryczne, które pozwalają nam sprawdzić, czy jesteśmy aktualnie podsłuchiwani przez operatora lub, czy nasze rozmowy nie są gdzieś przekierowywane. Takie informacje mogą okazać się dla nas niezwykle cenne w dobie panujących dezinformacji. Specjalne kody, o których mówimy to między innymi *#21# i *#62#.

Wypróbujcie te kombinacje na swoich własnych telefonach i sprawdźcie, co wyświetli wam się na ekranach. Te informacje mogą okazać się naprawdę przydatne pomimo tego, że dla wielu nadal pozostają tajemnicą. Przekażcie kody swoim znajomym i rodzinie, aby mogli sprawdzić to na własną rękę.