We Włocławku powstał warsztat, w którym można naprawić stare przedmioty

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych postanowił pójść o krok dalej. Zaoferują mieszkańcom warsztat, w którym będą mogli naprawić niektóre stare przedmioty. Nowe miejsce we Włocławku będzie działało od początku 2022 roku. Mieszkańcy mogą dostarczać tam różnorodne przedmioty. Będą one reperowane w warsztacie i przekazywane innym osobom, które potrzebują w danej chwili narzędzi lub innych akcesoriów. W niektórych przypadkach można również skorzystać z takiego warsztatu, aby poprosić o naprawę pewnych drobnych rzeczy.

Podpowiemy wam zatem, co dokładnie możecie przynieść do warsztatu. Bardzo często możecie pomóc, przynosząc stare meble, które i tak zostały już przeznaczone na stracenie. Do warsztatu trafiają różnorodne drobne przedmioty, ale także tak zwane odpady wielkogabarytowe w postaci stołów, szafek i starych foteli. Stare meble to jednak nie wszystko. Jeżeli macie stare lub zepsute urządzenia elektryczne, możecie przynieść je do warsztatu. Pracownicy punktu zobaczą wówczas, co można jeszcze zrobić z takim przedmiotem. Upewnią się, czy się jeszcze do czegoś nadaje.

Osoby zainteresowane warsztatami artystycznymi mogą również zainteresować się nowo otwartym warsztatem w Skierniewicach https://skierniewiceinfo.pl/wybierz-sie-na-warsztaty-rekodzielnicze/.

Dzięki warsztatowi różnorodne przedmioty mają szansę na to, aby uzyskać nowe życie

Przedmioty przynoszone do warsztatów przede wszystkim mogą zostać wykorzystane po raz drugi przez innych mieszkańców. Dzięki naprawie i preparacjom związanym z odrestaurowaniem przyniesionego ekwipunku możemy nadać drugie życie artykułom, które ktoś by wyrzucił. Bardzo istotne jest jednak, aby przynoszone rzeczy były w miarę sprawne i nie stwarzały zagrożenia dla innych użytkowników. Jeżeli elektronika się przegrzewa lub występują problemy z zasilaniem, powinniśmy ją zutylizować. Przynośmy tam jedynie rzeczy, które mają szansę, aby stać się ponownie potrzebnymi w cudzym domu.

Takie podejście do stanu rzeczy jest o wiele lepsze niż bezmyślne wyrzucanie wszystkiego, co nie jest nam potrzebne. Pozwolimy w ten sposób nie tylko zaoszczędzić pieniądze innym ludziom, ale także przyczynimy się do dbania o środowisko ze względu na recykling wielu różnorodnych artykułów. Zadbajmy również o to, aby przynoszone przez nas przedmioty były względnie czyste i dały się jeszcze naprawić. W przeciwnym razie mogą jednak nikomu się już nie przydać.