Planowany jest nowy budżet obywatelski Włocławka

Dokładnie w piątek 1 kwietnia pojawi się nowa edycja planowania budżetu obywatelskiego we Włocławku na rok 2022. Jaką kwotę miasto zamierza przeznaczyć? Dowiedzmy się również, jakie propozycje dotyczące rozdysponowania budżetu mieszkańcy mają teraz do wyboru. Propozycje projektów będzie można zgłaszać dokładnie do 27 kwietnia. Dostaliśmy również informację dotyczącą tego, ile do budżetu obywatelskiego pieniędzy wpłynie w przyszłości. Z najnowszych informacji wynika, że w roku 2023 w budżecie obywatelskim projekty będzie można rozwinąć do łącznie 4,3 miliona złotych. Oznacza to, że kwota będzie o 300 000 złotych większa niż w tym roku.

Jednak pamiętajmy o tym, że cztery miliony to wcale nie mało pieniędzy, dlatego też możemy spodziewać się dużych modernizacji miasta nawet w tym roku. Warto wspomnieć, że pule w budżecie obywatelskim są podzielone na różnorodne kategorie. Niektóre z kategorii nie mogą przekroczyć 2,3 miliona złotych inwestycji, inne jednak są rozdysponowane na łącznie milion złotych. Jak widać, niektóre inwestycje otrzymają nieco więcej finansów od reszty.

Wybrano sześć projektów wśród prawie 40 pomysłów do realizacji

Ponad 8000 mieszkańców Włocławka zgłosiło się do głosowania. Łącznie były trzy kategorie różnych projektów. Włocławianie wybrali po dwa różne projekty w każdej z nich. Dlatego też pula finansowa ostatecznie zostanie rozdysponowana na trzy różne projekty inwestycyjne. W kategorii związanej z inwestycją w zieleń jednogłośnie wygrał tak zwany park Południa. Dowiadujemy się, że na tę inwestycję miasto zamierza przeznaczyć łącznie 700 000 złotych. Do tej realizacji załapie się także rewitalizacja pobliskiego skweru.

Kategoria instytucjonalna cieszyła się największym wyborem wśród projektów inwestycyjnych, ponieważ było tam aż 9 różnych opcji do wyboru. Okazuje się, że mieszkańcy wybrali do zrealizowania tak zwany krasnalowy plac zabaw, który ma służyć dzieciom. W kategorii miejskiej okazało się, że najwięcej głosów zaskarbił sobie park rozrywki. Do jego realizacji przeznaczą ponad milion złotych. W tym projekcie pojawi się nowoczesna platforma widokowa, która zostanie wyposażona w jakościowych monitoring.