Jakie informacje wypłynęły z urzędu miasta we Włocławku?

Z urzędu miasta we Włocławku dowiadujemy się o wielu zaistniałych sprawach w mieście. Magistrat informuje o najnowszych wiadomościach regionalnych, które będą miały miejsce w okolicy i nie tylko. Miejski Zarząd Infrastruktury drogowej w niedługim czasie przewiduje zamknięcie ulicy Wysokiej. Przewidywany czas zamknięcia na ten moment może zająć nawet do 20 maja 2022 roku ze względu na niecierpiące zwłoki przebudowy w tej okolicy. Z całego ruchu będzie wyłączony także przystanek znajdujący się na tym odcinku drogi. Autobusy jadące z pętli będą zatrzymywały się kilka przystanków wcześniej, aby nie musiały nadrabiać drogi z pasażerami na czas remontu.

Okazuje się, że to nie jedyna ulica, która będzie znajdowała się w remoncie, ponieważ już niedługo remontowana będzie także ulica okrężna. Już od poniedziałku dziewiątego maja tego roku rozpoczęły się prace niezbędne do wyremontowania okolicy. Ze względu na te przebudowy niektóre trasy autobusowe ulegną zmianom, na co pasażerowie powinni zwrócić uwagę, aby nie napotkali problemów podczas podróżowania do pracy. Warto również wspomnieć o tym, że będzie miał miejsce remont okolicznej bursy szkolnej. Znajduje się ona przy ulicy Mechaników. Pierwsze postępowanie związane z przyjęciem tej przebudowy zostało odrzucone, ponieważ miasto nie odnotowało atrakcyjnych ofert. Projektant, który podejmie się zadania związanego ze stworzeniem projektu tej bursy szkolnej, ma za zadanie stworzyć około 240 miejsc mieszkalnych oraz około 50 miejsc w schronisku młodzieżowym znajdującym się obok bursy.

Największą zmianą będą przebudowy trwające we Włocławku aż do 2030 roku. Dotyczą one przetargu na wieloletnią obsługę regionalnych połączeń kolejowych. Mimo wszystko wyłonienie firmy, która będzie odpowiedzialna za tak bardzo ważne zadanie, nie jest proste. Pierwszy pakiet związany z obsługą linii kolejowych zgodnie z planami ma działać już w roku 2025. Miasto pozyskało odpowiednią ilość środków pozarządowych na to, aby wkrótce przeznaczyć je na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom w społeczeństwie.