Nietrzeźwi kierowcy i kolizje w okolicach Włocławka

Podsumowanie ostatniego weekendu we Włocławku nie należy do najlepszych ze względu na bardzo dużą ilość wypadków, w których uczestniczyli nietrzeźwi kierowcy. W całym powiecie włocławskim funkcjonariusze policji zatrzymali aż trzech kierowców jadących na tak zwanym podwójnym gazie. 19 zdarzeń, które wówczas miały miejsce z dwojga złego można było jednak zakwalifikować jako kolizje, ponieważ nie doszło do wypadków. Mimo wszystko zachowanie nietrzeźwych kierowców zostanie odpowiednio ukarane, ponieważ zostaną postawieni przed sądem.

Łącznie między 6 i 8 maja mundurowi odnotowali dziewiętnaście niekorzystnych zdarzeń drogowych, w czym podczas trzech kontroli zatrzymani kierowcy kierowali pod wpływem alkoholu. Pierwszy zatrzymany pod wpływem alkoholu kierowca miał podczas badania alkomatem aż 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci skontrolowali także trzeźwość mężczyzny w wieku 46 lat, który prowadził motorower. Miał prawie promil w wydychanym powietrzu podczas badania alkomatem. Rekordzistą był jednak kierowca przebadany siódmego maja. Mężczyzna w wieku 44 lat miał w wydychanym powietrzu podczas badania alkomatem aż 2,7 promila. To dziwne, że był w stanie prowadzić samochód.

Przeczytajcie również o licznych interwencjach straży miejskiej w gminie Dzierżoniów https://infodzierzoniow.pl/2022/04/interwencje-strazy-miejskiej/.

Policja zatrzymała starszego mężczyznę

Do wspomnianego zdarzenia doszło 28 kwietnia. Dwa radiowozy uczestniczyły w akcji polegającej na zatrzymaniu starszego mężczyzny. Jednak czego dopuścił się, że musiał zostać zatrzymany? Istniały podejrzenia dotyczące tego, że mógł spożywać alkohol przed wyruszeniem w podróż. Niestety połączył alkohol z prowadzeniem motoroweru, co jest surowo zabronione przez nasze prawo. Niedługo po badaniu alkomatem okazało się, że wykazał on obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego też policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę. Jego motorower został przetransportowany na parking policyjny, gdzie będzie czekał na odbiór.

Prowadzącym motorower był mężczyzna w wieku 78 lat. Miał w wydychanym powietrzu 0,5 promila alkoholu podczas badania alkomatem. Jego wybryk związany z prowadzeniem w trakcie nietrzeźwości został przekazany do sądu, gdzie instancja prawna zadecyduje o tym, jaki rodzaj kary zostanie wymierzony starszemu mężczyźnie.