We Włocławku powstają kolejne bloki w związku z inwestycją

Przy ulicy Celulozowej we Włocławku zgodnie z zaplanowaną inwestycją będą powstawały kolejne bloki. Inwestycja łącznie opiera się aż na 41 milionach złotych, które zostaną przeznaczone na budowę. Będą to bloki z mieszkaniami na wynajem. Miasto ma już oficjalne pozwolenie na budowę. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał także bardzo duże pieniądze na rozwój tej inwestycji. Możemy spodziewać się tego, że będzie to udany krok naprzód dla infrastruktury Włocławka. Już niedługo rada miasta ogłosi przetarg na rozbudowę bloków mieszkalnych, dlatego też niedługo dowiemy się, kto będzie odpowiadał za budowę.

Przetarg będzie dotyczył budowy czterech dużych bloków. Łącznie ma się tam znajdować aż 288 mieszkań. Do użytku będą oddane pod koniec roku 2022. W tym momencie wiemy, że ekipa budowlana zajmuje się wykańczaniem i gospodarowaniem przestrzeni dookoła budynków. Ciekawostką jest również to, że wszystkie nowe bloki zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne. Ostatnio panele dotarły już na miejsce budowy i będą czekały na montaż. Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że zakończono także nabór wniosków na wynajmowanie nowo powstających mieszkań. Rozeszły się niczym ciepłe bułeczki.

Mieszkańcy Włocławka złożyli ponad 1000 wniosków z prośbą o wynajem mieszkań w nowych blokach

Zainteresowanie wynajmem nowych bloków jest naprawdę duże. Wiele osób pragnie tam zamieszkać, gdy budowa zostanie już ukończona. Ostateczna lista najemców zostanie zorganizowana dopiero 13 kwietnia w czerwcu. Głównym kryterium, które jest brane pod uwagę podczas składania wniosków, będzie wysokość dochodów wśród osób ubiegających się o miejsce. Nie wiadomo jeszcze, ile najemcy będą musieli płacić za wynajem, jednak minimalny dochód do rozpatrywania wniosków miał wynosić około 1250 złotych na osobę.

Przybliżona wartość czynszu w tym bloku zostanie określona dopiero pod koniec maja tego roku. Do tej pory nie jesteśmy pewni, ile wyniesie czynsz. Spółka dostała ogromne dofinansowania na rozbudowę tego nowego pasma bloków mieszkalnych. Ostatnio otrzymali 41 milionów złotych na drugi etap budowy, a na samym początku fundusz wsparł ich darowizną w wysokości 58 milionów. Wszystko zostanie przeznaczone na rozbudowę mieszkań w nowych blokach. Zakończenie ostatniego etapu budowlanego przewidujemy dopiero na następny rok. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce w drugiej połowie 2023 roku.

Kolejne nowe bloki zostaną również zbudowane w Bełchatowie https://www.belchatowinfo.pl/w-belchatowie-powstana-nowe-bloki/.