Szukasz skutecznej metody na odchudzanie? Sprawdź, catering dietetyczny we Włocławku.

Wiosna to czas, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, które nagromadziły się zimą. Odchudzanie nie jest jednak tak łatwe, jak by mogło się wydawać, a metoda – mniej jeść, nie koniecznie musi być skuteczna. Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas odchudzania? Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny, zamiast domowych metod? Sprawdź, w naszym poradniku.

Najczęstsze błędy popełniamy przy odchudzaniu?

Odchudzanie to proces, w którym nawet drobne błędy mogą zniweczyć sukces. Dlatego, jeśli chcesz, by było ono skuteczne, unikaj kilku często powtarzanych błędów.

  1. Jedz regularnie i bez pośpiechu. Szybkie jedzenie powoduje, że jesz więcej. Mózg potrzebuje około 15-20 minut, by zadziałał ośrodek sytości, który informuje, że jesteśmy najedzeni. Dlatego nakładaj małe porcje i jedz je powoli, by Twój mózg dał znak, że organizm ma dość, zanim sięgniesz po dokładkę.
  2. Słodkie co nieco i podjadanie – kto nie lubi zjeść czasem małej czekoladki lub innej słodkiej przekąski. Niestety, często nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo kalorii zawierają. Pamiętaj, że cukier znacznie utrudnia odchudzanie i powinien, być wyeliminowany już na początku tego procesu.
  3. Przygotowanie planu żywieniowego i monotonna dieta – samodzielne odchudzanie nie jest proste z wielu powodów. Przede wszystkim większość osób nie posiada właściwej wiedzy, by przygotować pełnowartościowe i zdrowe posiłki. Szykując się do diety, warto więc skonsultować się z dietetykiem, który przygotuje listę dozwolonych podczas odchudzania produktów i zaproponuje jadłospis.

Jest jednak jeszcze inna opcja, która może znacznie uprościć zrzucanie kilogramów – dieta pudełkowa.

Dlaczego catering dietetyczny to skuteczna metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów?

Dieta pudełkowa umożliwia łatwe, smaczne i zdrowe odchudzanie dlaczego?

  1. Każdego ranka dostajesz pod drzwi zestaw posiłków na cały dzień. Nie musisz więc uczyć się nowych przepisów i gotować. Dzięki temu możesz również jeść regularnie w określonych odstępach czasu niezależnie, czy jesteś w domu, czy w pracy.
  2. Zakupy to moment, kiedy jesteśmy zachęcani do kupna różnych, często mało zdrowych i słodkich przekąsek. Jeśli masz słabą wolę i obawiasz się, że podczas diety będziesz podjadać, pozbądź się z domu wszystkich niezdrowych przekąsek i słodyczy i bazuj jedynie na tym, co otrzymasz.
  3. Catering dietetyczny to zdrowe, smaczne i zbilansowane posiłki, dzięki czemu dieta jest ciekawa i różnorodna. Przez co odchudzanie nie jest nudne i uciążliwe.
  4. Wszystkie posiłki posiadają odpowiednią kaloryczność, dzięki czemu nie przekraczasz dobowej ilości kalorii i pilnujesz bilansu energetycznego.
  5. Z diety pudełkowej mogą również korzystać wegetarianie, czy osoby z dietą eliminującą, np. bezglutenową, dzięki licznym planom żywieniowym do wyboru.

Jak wybrać firmę oferującą dietę pudełkową?

Firm oferujących diety pudełkowe jest obecnie coraz więcej, warto jednak dobrze poszukać, by znaleźć tę, która spełni Twoje oczekiwania. Zacznij od lokalizacji. Catering dietetyczny we Włocławku oferuje firma Fit catering https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-wloclawek/.

Kolejną kwestią jest różnorodność planów żywieniowych, firma Fit catering ma ich aż dziewięć. Dzięki temu dobierzesz dietę dopasowaną do swoich potrzeb. Dieta Optimal kierowana jest do osób, które nie mają żadnych ograniczeń żywieniowych i chcą skorzystać z bogatego i urozmaiconego menu. Dla osób, które nie spożywają mięsa, lub ryb są do wyboru plany Vege, No fisch, oraz Pesco. Jeśli nie tylko chcesz schudnąć, lecz również aktywnie trenować, dieta Sport będzie z pewnością najlepszym wyborem. Osoby, które zmagają się z problemami takimi jak nietolerancja glutenu, czy laktozy, mogą wybrać dietę Natural lub Senso.

Szukając firmy oferującej diety pudełkowe, przyjrzyj się menu, które powinna mieć na stronie. Zobacz, czy przygotowywane przez nią posiłki będą Ci odpowiadać. Warto również sprawdzić, czy za kompozycje poszczególny planów żywieniowych odpowiadają doświadczeni dietetycy. To zapewni wysoką jakość oferowanych dań, odpowiednie proporcje makroskładników i zastosowanie właściwych produktów.

Na koniec przejrzyj opinie na jej temat, by upewnić się, czy informacje podane na stornie są zgodne z prawdą i czy są cateringiem dietetycznym polecanym przez użytkowników.