20 listopada policja uczciła pamięć o ofiarach kolizji

20 listopada 2022 roku włocławscy policjanci uczcili pamięć ofiar kolizji drogowych, apelując do kierowców o zachowanie ostrożności. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych był czasem pamięci o tych, którzy zginęli na drodze. Był to dzień refleksji i pamięci.

Mundurowi przypominali niechronionym użytkownikom dróg o tym, jak ważne jest odbijanie się w widocznym miejscu. Kierowcy dzięki niemu są w stanie dostrzec pieszych z dużej odległości i ominąć ich w bezpiecznej odległości. Prosili kierowców, aby jeździli wolniej, ostrożniej i nie prowadzili pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych substancji.

Kierowcy powinni w tym dniu zastanowić się nad bezpieczną i ostrożną jazdą. W niedzielę, 20 listopada, włocławska policja uczestniczyła w akcji promującej bezpieczeństwo na drogach i przypominała pieszym o etykiecie drogowej. Akcja ta, w szczególności skupiła się na pieszych, którzy w wyniku potrąceń odnoszą najpoważniejsze rany – mówi Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji.

Nietypowe zdarzenie w Brześciu – skradziono wraki samochodów

W Brześciu Kujawskim odbywały się ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego, gdy policjanci odkryli, że wraki pojazdów zostały skradzione. Policjanci odkryli samochody we Włocławku, który znajduje się w pobliżu.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego i pomocy przedmedycznej zorganizował Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Brześciu Kujawskim. 10 listopada na miejscu ćwiczeń pozostawiono pięć rozbitych pojazdów w różnych pozycjach (na dachu, z boku, jeden na drugim) w celu opracowania scenariusza. 11 listopada organizatorzy po przyjeździe w godzinach wieczornych dopracowywali ostatnie szczegóły w miejscu ćwiczeń. Po dotarciu na miejsce zauważyli, że wraki pojazdów zniknęły. Odkryto również, że właściciel wraków pojazdów, który użyczył swoich pojazdów strażakom, zgłosił zdarzenie na policję.

Rozbite samochody policjanci odkryli następnego dnia na osiedlu Michelin we Włocławku. Zatrzymano również białego busa, który nie został skradziony z Brześcia Kujawskiego. Przypuszcza się, że samochody zostały odholowane na policyjny parking.