Kościoły szykują się do prowadzenia wizyt duszpasterskich

Po uroczystości Bożego Narodzenia włocławskie parafie zainicjują tradycję wizyt duszpasterskich w rezydencjach poświęconych. Większość parafii w regionie zadeklarowała już, jak będzie przebiegało kolędowanie w latach 2022/2023. Nie wszystkie parafie przywracają jednak praktyki sprzed pandemii. W większości ci, którzy chcą, by po kolędzie do ich domu przyszedł ksiądz, muszą powiadomić o tym parafię.

W okresie po Bożym Narodzeniu księża w parafiach zaczynają jeździć do miejsc zamieszkania wiernych. Praktyka ta trwa do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Podczas wizyty duszpasterskiej rodziny łączą się w modlitwie, otrzymują błogosławieństwo dla swojego domu i rozmawiają z kapłanem.

Większość włocławskich kościołów podjęła już decyzje dotyczące wizytacji duszpasterskich, które odbędą się w 2022 i 2023 roku. Choć większość ograniczeń związanych z pandemią została już zniesiona, styl kolędowania, który został wdrożony w czasie epidemii, nadal jest stosowany przez liczne włocławskie parafie. Mieszkańcy tych parafii muszą powiadomić parafię, czy życzą sobie, aby ksiądz odwiedził ich domy.