Rodzina mieszkająca w zniszczonej kamienicy nadal wyczekuje na remont

Przy ul. 43 Maja we Włocławku trzyosobowa rodzina zamieszkująca w kamienicy od dłuższego czasu oczekuje na remont swojego nowego mieszkania położonego przy ul. Żytniej, które zostało im przydzielone przez miasto. Mimo, że prace miały być zakończone do marca 2023 roku, do tej pory nie zostały rozpoczęte. Nie jest znana odpowiedź Administracji Zasobów Komunalnych w tej sprawie oraz przewidywany termin rozpoczęcia remontu mieszkania dla rodziny.

Ściany są popękane, dach ma dużą dziurę, a wszystko przecieka, powodując odpadanie tynku na balkon i podwórko. Mieszkanie w takich warunkach to ciągły strach o ich zdrowie i bezpieczeństwo, zwłaszcza dla ich 4-letniego syna Aleksandra, któremu zimą często przeszkadzają zamarzające i pękające rury. Temperatura w mieszkaniu spada rano do 11 stopni, co uniemożliwia komfortowe życie. Lokator obawia się o swoje życie, gdyż kamienica się rozpada.

W 2022 roku rodzinie została przedstawiona przez miasto oferta na lokal mieszkalny położony przy ul. Żytniej 62, składający się z dwóch pokoi i kuchni o powierzchni użytkowej 32,30 m2. Rodzina bez wahania zgodziła się na tę ofertę. Do września 2022 roku otrzymali korespondencję z Administracji Zasobów Komunalnych, w której poinformowano ich, że remont mieszkania odbędzie się w pierwszym kwartale 2023 roku.