Spółdzielnia mieszkaniowa planuje duże inwestycje

Osiedle Kazimierza Wielkiego we Włocławku ma przejść w tym roku reinwestycję. Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się na montaż paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Ma to na celu zmniejszenie kosztów opłat czynszowych, gdyż czynsze w spółdzielni są dość wysokie. Ponadto podniesiono opłaty eksploatacyjne i składki na fundusz remontowy. Ponadto lokatorzy płacą za oświetlenie w częściach wspólnych, takich jak piwnice i klatki schodowe.

Fotowoltaika będzie wykorzystywana nie tylko do oświetlenia części wspólnych, ale także do podgrzewania wody. Spowoduje to nie tylko zmniejszenie opłat za energię elektryczną, ale również zmniejszenie kosztów ciepłej wody.

Planując montaż fotowoltaiki i pomp ciepła w kompleksie mieszkaniowym, należało ustalić, czy w budżecie remontowym dostępne są niezbędne środki. Dodatkowo wymagana była również zgoda mieszkańców bloków. W ramach włocławskiej spółdzielni mieszkaniowej trwają prace nad innymi znaczącymi inwestycjami, wartymi ponad milion dolarów, innymi niż panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Zastępca prezesa wspomniał, że zamierzają oni przystąpić do ocieplania budynków, co pozwoli zmniejszyć wysokie koszty ogrzewania. W tym roku planowane jest ocieplenie dwóch bloków na osiedlu Kazimierza Wielkiego, z czego jeden to wieżowiec, a drugi to budynek czteropiętrowy.