Złapano podpalacza śmietników

Policjanci z KMP we Włocławku zatrzymali 31-letniego sprawcę, który dopuścił się przestępstwa podpalenia pergoli śmietnikowych. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia o wartości około 300 tysięcy złotych. Wobec domniemanego przestępcy zastosowano od tego czasu areszt tymczasowy, a z uwagi na jego wcześniejszą karalność prawdopodobnie grozi mu surowy wyrok.
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji we Włocławku prowadzili dochodzenie w celu ustalenia sprawcy odpowiedzialnego za podpalanie śmietników od ubiegłego roku na terenie miasta. Po wnikliwym sondowaniu ustalili mieszkańca miasta i zatrzymali go w miniony piątek (17.02.2023).

Stróże prawa uzyskali materiał dowodowy, który pozwolił im na przedstawienie mężczyźnie 14 zarzutów zniszczenia mienia. Dzięki prowadzonemu śledztwu policjanci doszli do wniosku, że podejrzany w okresie od kwietnia 2022 roku do lutego tego roku dopuścił się serii podpaleń śmietników. Potwierdził to wynik przeprowadzonego przez policjantów eksperymentu procesowego, w którym zatrzymany osobnik wskazał miejsca, w których podpalał pergole śmietnikowe – powiedziała nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.