Uroczyste sadzenie lasu wraz ze służbami miejskimi

We wtorek Nadleśnictwo Włocławek posadziło kilka tysięcy młodych drzewek w rejonie Michelin w ramach trwającej inicjatywy „Łączą nas drzewa”. Zobacz zdjęcia z imprezy sadzenia lasu we Włocławku.

To już trzecia odsłona akcji „Łączą nas drzewa”. W strefie Michelin w sadzeniu młodych sosen uczestniczyło wiele osób, w tym przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy i inni członkowie instytucji. W sumie we wtorek posadzono kilka tysięcy drzewek.

Inicjatywa ma na celu podkreślenie znaczenia drzew w środowisku naturalnym – informuje Mirosław Kedron, p.o. nadleśniczego Nadleśnictwa Włocławek. Drzewa, bez względu na fazę wzrostu, pełnią ważną funkcję. Lasy pełnią rolę stabilizatorów klimatu, pochłaniając dwutlenek węgla, stanowią miejsca rekreacji i wypoczynku, gdzie możemy zbierać owoce leśne. Ponadto stanowią ważny sektor gospodarki, dając możliwość zatrudnienia wielu osobom.

Mieczysław Olewnik, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Włocławek, zwraca uwagę, że lasy sosnowe stanowią 70% lasów w Polsce. Wyjaśnia, że to, co zaczęło się jako nasionko w zeszłym roku, w tym roku stało się maleńką sadzonką, która za kilkadziesiąt lat przekształci się w olśniewający las, a za sto lat w wiekowe drzewostany.