Deszczowe komplikacje na otwarciu Zielonego Jarmarku we Włocławku

Pierwszy dzień Zielonego Jarmarku we Włocławku, zaplanowany przez organizatorów, niestety musiał konfrontować się z nieprzewidzianym wyzwaniem w postaci ulewnego deszczu. Ekspozycje i stoiska zostały odpowiednio przygotowane przez wystawców, jednak ze względu na nadciągające opady, musiały zostać tymczasowo zamknięte.

Zielony Jarmark, którego inauguracja odbyła się 18-19 sierpnia 2023 r., od godziny 12.00 do 18.00, to święto dla lokalnych przedsiębiorców, których cieszyć miało wiele atrakcji. Stoiska handlowe i gastronomiczne, sportowe prezentacje, zabawy dla dzieci, w tym darmowe dmuchańce, oraz różnorodne konkursy – to wszystko zostało zaplanowane na dziesięć kolejnych dwudniowych edycji tego bezpłatnego wydarzenia. Główną sceną dla tych eventów są Bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego 25/Parking przy moście.

Kolejne dwudniowe wydarzenie ma miejsce na koniec sierpnia (25-26.08.2023), a następne zaplanowano na wrzesień, październik i listopad 2023 roku.

Cały cykl Zielonego Festiwalu jest częścią szerszego projektu zatytułowanego „Włocławek – miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam”. Projekt jest współfinansowany przez Program Rozwój Lokalny ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz z budżetu państwa.

Jak przekazał Jakub Girczyc z Włocławskiego Centrum Biznesu: „Zielony Festiwal to okazja dla przedsiębiorców do prezentacji swojej oferty nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dorosłych mieszkańców miasta. Naszym celem jest nie tylko umożliwienie poznania oferty lokalnych firm, ale także stymulacja obszaru miejskiego, na którym się znajdujemy – gminnego obszaru rewitalizacji”.

Warto wspomnieć, że kilka lat temu na parkingu przy moście funkcjonowało miejskie targowisko.