Renowacja windy w tunelu na ulicy Okrzei we Włocławku

Nieczynna od dłuższego okresu winda osobowa, umiejscowiona w tunelu przy ul. Okrzei, nieopodal dawnej lokalizacji banku PKO, zostanie poddana procesowi modernizacyjnemu. Od pewnego czasu urządzenie było niesprawne i nie można było z niego korzystać.

Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu podjął decyzję o przeprowadzeniu prac modernizacyjnych i tym samym zawarł umowę z firmą ZREMB, specjalizującą się w tego typu działaniach. Kwestia dotyczy windy znajdującej się w przejściu podziemnym stacji kolejowej we Włocławku, usytuowanej od strony ulicy Okrzei, w pobliżu dawnej placówki banku PKO.

W procesie modernizacji planowany jest montaż sterowania windy wyposażonego w inteligentny system oszczędzania energii. Na liście zaplanowanych działań znajduje się również wymiana: modułu napędu dla poprawy komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa, czujnika kontrolującego ruch wciągarki, suwaków przeciwwagi oraz rolek prowadzących kontrujących drzwi szybowe. Termin zakończenia robót będzie zależeć od daty produkcji i dostawy nowych elementów. Prace na miejscu mają trwać mniej więcej dwa tygodnie – poinformowali odpowiedzialni urzędnicy z włocławskiego magistratu.

Koszt przeprowadzenia renowacji wyniesie około 118 tys. złotych. Co ciekawe, winda będzie objęta trzyletnim przeglądem gwarancyjnym po zakończeniu prac. Urządzenie to przez wiele lat powodowało problemy. Czytelnicy lokalnego portalu Dzień Dobry Włocławek wielokrotnie zgłaszali redakcji awarie windy.

Jeden ze zgłaszających mężczyzn twierdził, że winda w tunelu była niesprawna co najmniej od marca 2022 roku. Tymczasem Urząd Miasta ustalił, że do awarii doszło dopiero w maju 2022 roku.