Młody kierowca pod wpływem alkoholu ponownie narusza prawo, powodując kolizję

21-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, doprowadził do wypadku samochodowego. Mimo że już raz stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu, to nie powstrzymało go przed ponownym naruszeniem prawa.

Do tego niefortunnego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (18.08.2023) w niewielkiej miejscowości Miłachówek, położonej w powiecie radziejowskim, dokładnie o 21:45.

Służby policyjne otrzymały zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów. Po przybyciu na miejsce incydentu, ustalili, że młody kierowca volkswagena przekroczył linię podziału jezdni, doprowadzając tym samym do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki BMW.

W wyniku kolizji, BMW zjechało na pobocze i przewróciło się, lądując na dachu. Na szczęście, trzy osoby uwikłane w ten wypadek nie odniosły ciężkich obrażeń.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało obecność 1,9 promila alkoholu we krwi. Szybko okazało się także, że ma on na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Bezpośrednio po incydencie został on skierowany do aresztu.

Dwa dni później, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu pomimo obowiązującego zakazu. Za tę czynność grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.