Włocławski Klub Bokserski "START" zaprasza na darmowe zajęcia dla młodzieży

W oparciu o istniejącą współpracę z firmą ANWIL S.A., Włocławski Klub Bokserski „START” ogłasza otwarte i bezpłatne lekcje boksu dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, zamieszkujących miasto Włocławek oraz okoliczne powiaty.

Projekt ten przechodzi już swą trzecią edycję. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz piątki, a czas ich trwania to godzina od 16:00 do 17:00. Odbywają się one w sali gimnastycznej Liceum Ziemi Kujawskiej przy ulicy Wojska Polskiego 27 we Włocławku. Szczegóły na temat programu można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 661 580 494. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy mają na swoim koncie wychowanie wielu pokoleń włocławskich bokserów.

Ćwiczenia boksu przynoszą wiele korzyści zdrowotnych, zarówno dla ciała, jak i umysłu – poprawiają kondycję fizyczną, siłę i wytrzymałość. Umożliwiają rozwijanie wielu grup mięśniowych, co przekłada się na większą gibkość i ogólną kondycję fizyczną. Boks wymaga także precyzji i koordynacji ruchów, co pomaga usprawnić zdolności motoryczne i równowagę.

Specyficzne ćwiczenia bokserskie, takie jak praca z workiem czy skakanie na skakance, wpływają na poprawę wydolności układu oddechowego. Dodatkowo, skupienie na technikach bokserskich pozwala na skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem i emocjami. Treningi bokserskie są również okazją do nauki praktycznych umiejętności samoobrony oraz strategii radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Ponadto, regularność i dyscyplina wymagane w treningu bokserskim mogą przynieść korzyści w innych obszarach życia uczestników programu.