Noce pełne niespokojnej pogody we Włocławku

Spokój nocy we Włocławku został zakłócony przez burze i ulewne deszcze. Czy te nieprzewidywalne zjawiska pogodowe spowodowały jakieś szkody w mieście? Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku musieli interweniować dwa razy w tej sytuacji.

W odpowiedzi na złe warunki pogodowe, które miały miejsce nocą, strażacy we Włocławku przybyli do akcji w dwóch lokalizacjach: ulice Łęgską i Kapitulną. Te interwencje miały miejsce dzisiaj, we wtorek 29.08.

Brygadier Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP we Włocławku, informuje o interwencji na ulicy Łęgskiej. Po godzinie 5 rano strażacy zabezpieczali dach poddawany remontowi. Nawałnica uszkodziła osłonę przeciwdeszczową zamontowaną na budynku. Jeden zastęp straży pożarnej był na miejscu, aby zaradzić sytuacji.

Ulica Kapitułna też nie ocalała od skutków intensywnych deszczy. Woda spływająca z nieba zalała część drogi, na wysokości sklepu Castorama. Strażacy musieli również tam interweniować dziś wczesnym rankiem.

Wezwanie o interwencję wpłynęło około godziny 5.20. Strażacy z PSP udzielili pomocy poprzez udrożnienie studzienek deszczowych, umożliwiając spływ zbierającej się wody. Ruch na ulicy został na ten czas zablokowany, ze względu na prowadzone działania.