Odkrycie toksycznych substancji w lesie w pobliżu Włocławka

Na terenie lasu pod Włocławkiem odkryto chemikalia, które zostały zabezpieczone przez straż pożarną. Różne substancje, w tym kwas chlorowodorowy, były częścią odzyskanego zestawu.

Służby straży pożarnej w Włocławku potwierdzają, że w lesie znaleziono chemikalia. Incydent miał miejsce w czwartkowe popołudnie, 10 sierpnia, około godziny 16:30. Wydarzenia te miały miejsce na obszarze leśnictwa Rybnica, gdzie strażacy zostali wezwani.

Ekipa specjalistów od ratownictwa chemicznego udała się do leśnictwa Rybnica. Zgłaszająca osoba stwierdziła, że natknęła się w lesie na pojemniki z chemikaliami. Strażacy zabezpieczyli te substancje i przekazali je policji. Brygadier Mariusz Bladoszewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, wyjaśnił, że te materiały wydawały się być używane w laboratoriach i zostały porzucone przez nieznane osoby blisko leśnej drogi.

Dodatkowo, strażak zapewnił, że ilości znalezionych chemikaliów nie były duże. Wszystkie odpady były dokładnie opisane. To kilka butelek o różnych rozmiarach, od 0,5 l do 1 l pojemności. Jakie substancje się tam znajdowały? Według Bladoszewskiego, były to niewielkie ilości kwasu chlorowodorowego oraz innych odczynników chemicznych. Wszystkie butelki były szczelnie zamknięte, z wyjątkiem jednej, która przeciekała. Strażacy odpowiednio zabezpieczyli przeciekającą butelkę umieszczając ją w specjalnym pojemniku.

Policja również pojawiła się na miejscu zdarzenia i próbuje teraz zidentyfikować osobę, która porzuciła te substancje chemiczne. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska badają również, czy gleba nie została skażona.