Usuwanie opuszczonych pojazdów z dróg publicznych we Włocławku

Podczas akcji przeprowadzonej przez Straż Miejską we Włocławku, nieeksploatowany samochód został usunięty z publicznej nawierzchni drogowej. Specjalistyczna firma, zajmująca się odholowywaniem pojazdów, przetransportowała go na przydzielone miejsce parkingowe, które jest chronione.

8 sierpnia 2023 roku, na Szpichlernej ulicy we Włocławku, miejscowi strażnicy przystąpili do realizacji operacji usunięcia nieużywanego samochodu z drogi publicznej. Pojazd został bezpiecznie odholowany przez firmę specjalizującą się w tego typu działaniach i przeniesiony na strzeżony parking. W ciągu całego roku 2023, Straż Miejska we Włocławku interweniowała już w przypadku 9 pojazdów, które wyglądały na niewykorzystywane.

Straż Miejska tłumaczy, że powyższa operacja została przeprowadzona zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, art. 50 a, według której samochód bez tablic rejestracyjnych lub wyglądający na niewykorzystywany, może zostać zabrany z drogi przez straż gminną lub policję. Koszty związane z takim działaniem pokrywa właściciel lub posiadacz pojazdu. Opłaty za odholowanie różnorodnych typów pojazdów oraz za ich przenoszenie na strzeżony parking są regulowane przez Uchwałę nr LV/153/2022 Rady Miasta Włocławek z 29 listopada 2022 r.

Strażnicy miejscy we Włocławku efektywnie usuwają tzw. wraki pojazdów z należycie oznaczonych dróg publicznych oraz stref ruchu i mieszkalnych. W ciągu roku 2023 zdążyli już usunąć 9 pojazdów, które prawdopodobnie nie były eksploatowane.