Sierpniowy weekend pod znakiem interwencji drogowych na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego

Podczas ostatniego weekendu sierpnia 2023, na ulicach miasta Włocławek oraz jego powiatu, odnotowano aż 13 incydentów drogowych. Policjanci zmuszeni byli do interweniowania wobec 7 kierowców, którzy mieli za dużo alkoholu we krwi. Dwa z tych przypadków dotyczyły kierujących samochodami, natomiast pięć to rowerzyści. Dodatkowo dwa zatrzymane osoby straciły uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości w strefie zabudowanej.

Chodzi o przedostatni weekend wakacji (25-27 sierpnia 2023), kiedy to funkcjonariusze włocławskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa na drogach regionu. Podczas tych trzech dni doszło do jednego wypadku i dwunastu kolizji.

Zatrzymano również dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów, jeden z nich spowodował kolizję z pięcioma pojazdami zaparkowanymi przy bloku mieszkalnym. Ten incydent miał miejsce wieczorem w niedzielę (27 sierpnia 2023) na ulicy Toruńskiej we Włocławku.

Również pięciu cyklistów zostało ukaranych mandatami w wysokości 2 500 złotych za jazdę pod wpływem alkoholu. Najbardziej niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec Czerniewic, którego badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

W czasie omawianego weekendu, funkcjonariusze szczególnie kontrolowali przestrzeganie ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Dwóch kierowców poruszało się z prędkością wyraźnie przekraczającą dozwolone 50 km/h, ponieważ jechali ponad „setką”. Za takie wykroczenie obydwaj zostali pozbawieni prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące i otrzymali mandaty karne w wysokości 1 500 złotych.