Bezpieczny odstęp między pojazdami – klucz do unikania kolizji. Przykład z Topólki

W Topólce, małym miejscu w powiecie radziejowskim, doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu brały udział aż trzy samochody. Szczęśliwie, skończyło się wyłącznie na uszkodzeniach mechanicznych pojazdów, a wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z niego bez obrażeń. Przypadek ten stał się przyczynkiem do apelu Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie o zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami podczas jazdy.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowy poranek, 7 sierpnia 2023 roku, około godziny 12:10. Według relacji policjantów z Radziejowa, kierowca volkswagena próbował skręcić na pobliski parking. Niestety, 51-letni mężczyzna prowadzący samochód marki dacia, który jechał tuż za nim, nie zdążył wyhamować i uderzył w tył volkswagena. Siła uderzenia była na tyle duża, że volkswagen zderzył się z zaparkowanym obok BMW.

Mimo dramatycznego opisu sytuacji, nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Wszyscy byli trzeźwi i zdrowi. Policja na miejscu ustaliła, że przyczyną kolizji było niezachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami przez 51-latka. Za spowodowanie zdarzenia mężczyzna ten został ukarany mandatem oraz punktami karnymi do swojego prawo jazdy – informuje Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.