Historia uczciwości w Świeciu: zgubione 6 tys. zł wróciło do właściciela

Świecie, liczące około 25 tysięcy mieszkańców miasto w województwie kujawsko-pomorskim, stało się miejscem niespotykanego zdarzenia. W jednym z tamtejszych bankomatów, 43-letni mieszkaniec miasta zapomniał wyjąć aż 6 tysięcy złotych. Na szczęście dla niego, kolejny klient urządzenia nie był osobą bez skrupułów.

Niezidentyfikowany mężczyzna, który natrafił na zapomnianą kwotę, postanowił przekazać ją jednej z kobiet pracujących przy straganie w pobliskim sklepie. Dama niezwłocznie skontaktowała się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, informując go o sytuacji. Na miejsce zdarzenia skierowany został odpowiedzialny za ten teren dzielnicowy. Przybyły na miejsce funkcjonariusz dowiedział się od kobiety, że próbowała ona odnaleźć właściciela zgubionych pieniędzy, jednak jej poszukiwania okazały się bezowocne.

Policjant udał się następnie do banku zarządzającego bankomatem, w którym doszło do całego zdarzenia. Pracownicy instytucji finansowej skontaktowali się z władcą rachunku, na którym zapomniano o wyjęciu pieniędzy. Po poinformowaniu go o sytuacji, 43-letni mężczyzna odzyskał swoje zgubione 6 tysięcy złotych. Właściciel zapomnianych pieniędzy podziękował zaangażowanemu w sprawę dzielnicowemu oraz nieznanemu znalazcy i kobiecie, która przekazała pieniądze policji. Dzięki ich uczciwości i zaangażowaniu, zgubione pieniądze wróciły do prawowitego właściciela – podsumowują funkcjonariusze z KPP w Świeciu.