Postęp prac budowlanych nowego bloku socjalnego na ulicy Toruńskiej we Włocławku

Proces tworzenia nowych mieszkań miejskich w Włocławku jest kontynuowany nie tylko na ulicy Celulozowej, ale także na Toruńskiej, gdzie obecnie budowana jest kolejna siedziba socjalna. Miejscem inwestycji jest konkretnie ulica Toruńska 168, gdzie dekadę temu miasto zakończyło budowę dwóch podobnych struktur.

Budowa tego nowego bloku mieszkalnego trwa od niemal dwóch miesięcy. Po ukończeniu prace budowlane, budynek będzie zawierał 40 gotowych do zamieszkania mieszkań, przygotowanych według standardu „pod klucz”. Dodatkowo, każde z tych lokali będzie posiadać swoją komórkę lokatorską. Na dachu bloku planowane jest zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, a ogrzewanie będzie dostarczane za pomocą sufitowych promienników podczerwieni.

Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka, udziela informacji o aktualnym stanie prac na placu budowy. Podkreśla, że w tym momencie ekipa budowlana skupia się na zbrojeniu płyty fundamentowej, która stanowić będzie podstawę dla przyszłego budynku. Betonowanie tej płyty miało rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

Prace budowlane nad tym projektem prowadzi włocławskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowo-Usługowo-Produkcyjne „Przembud” Sp. z o. o. Koszt prac budowlanych na jednym bloku wynosi około 13 milionów złotych. Warto również dodać, że mimo iż obecnie powstaje tylko jeden budynek mieszkalny, miasto planuje starania o dodatkowe dofinansowanie, które pozwoliłoby na zbudowanie kolejnego bloku.

Dziesięć lat temu, przy ul. Toruńskiej 168, miasto zrealizowało inwestycję w postaci dwóch bloków socjalnych. Były to budynki dwukondygnacyjne i bez piwnic, mogące pomieścić łącznie 80 rodzin. Koszt tej inwestycji wyniósł około 7 milionów złotych. Już wtedy pojawiały się spekulacje o przyszłych planach budowy trzech dodatkowych bloków w pobliżu wiaduktu na Krzywej Górze, które miałyby zapewnić mieszkania dla kolejnych 120 rodzin.