Interwencja policji podczas nocnego zlotu fanów motoryzacji we Włocławku

Podczas przeprowadzonego nalotu na nielegalne zgromadzenie entuzjastów motoryzacji, które miało miejsce pod Halą Mistrzów we Włocławku, siły policyjne dokonały kontroli 58 pojazdów i wylegitymowały blisko setkę osób. W efekcie działania prawo porządkowe zostało egzekwowane poprzez nałożenie mandatów, a także zatrzymanie dowodów rejestracyjnych. Nie obyło się również bez pouczeń.

Taka akcja zorganizowana była pod nazwą „Illegal Night” – to nocne, ale nielegalne spotkanie miłośników czterech kółek. Scenariusz ten powtarza się od kilku lat we Włocławku z interwencją policji w tle. Uczestnicy ostatniego sobotniego zgromadzenia wyrażają jednak niezadowolenie z tego, co nazywają nadgorliwością ze strony funkcjonariuszy. Twierdzą, że zadaniem policji jest utrzymanie porządku, a nie patrolowanie okolic Hali Mistrzów.

Pytani o te wydarzenia przez dziennikarzy Naszego Miasta przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Włocławku udzielili odpowiedzi na temat sobotnich działań pod Halą Mistrzów.

W sobotę 16 września, w godzinach wieczornych, otrzymaliśmy informacje o zgromadzeniu dużej liczby samochodów na parkingu – wyjaśnia nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. – Odpowiadając na to zgłoszenie, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę 58 pojazdów oraz wylegitymowali 96 osób. W efekcie, zdecydowaliśmy się na nałożenie 8 mandatów karnych i zatrzymanie 7 dowodów rejestracyjnych ze względu na stwierdzony nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Dodatkowo w ośmiu przypadkach zdecydowaliśmy się na pouczenie. Pomimo tego spotkania nie doszło do zakłócenia publicznego porządku.