Profilaktyczny mammobus wkracza do Włocławka i okolicznych miejscowości

Planowany na wrzesień 2023 rok, specjalistyczny pojazd medyczny – mammobus, odwiedzi Włocławek oraz kilka pobliskich miejscowości. Kobiety między 50 a 69 rokiem życia, będą miały szansę skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych mammograficznych. Aby skorzystać z tej możliwości, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, są dostępne dla pań w przedziale wiekowym 50-69 lat, które nie miały wykonanego badania przez ostatnie dwa lata lub otrzymały pisemną rekomendację do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Wykluczone z programu są kobiety, u których wcześniej wykryto złośliwe zmiany nowotworowe w piersiach.

Mammobus, wyposażony w sprzęt do bezpłatnej diagnostyki, zawita do Włocławka w czwartek, 28 września 2023 roku. Badanie będzie można wykonać między godziną 9 a 15 przy markecie Kaufland na ulicy Kilińskiego numer 5.

W tym samym dniu, 28 września, od godziny 8:30 do 11:30, mobilna pracownia mammograficzna pod nazwą LUX MED pojawi się w Izbicy Kujawskiej na miejscowym placu targowym. Później, pomiędzy godziną 13:13 a 16:30, mammobus zawita także do Fabianek i zatrzyma się przy tamtejszym Urzędzie Gminy.

Następnie, w piątek 29 września 2023 roku, mammobus zjawi się w Choceniu. Badania będą realizowane między godziną 8:30 a 14:30 przy Hali Sportowej na ulicy Sikorskiego.