Włocławski pirat drogowy ukarany za nadmierną prędkość

Policja we Włocławku donosi o incydencie z jednym z miejscowych kierowców, który zlekceważył ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym. 26-latek, który nie przestrzegał przepisów drogowych, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED. Mężczyzna jechał swoim pojazdem z prędkością 147 km/h przez obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, co spowodowało surowe reperkusje w postaci wysokiego mandatu oraz trzymiesięcznej utraty uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Niestety, nadmierna prędkość jest wciąż jednym z głównych czynników prowadzących do incydentów drogowych. Pomimo regularnych apeli skierowanych do kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych, wielu z nich nadal przekracza dozwoloną prędkość.

Dzięki ciągłej obecności i kontroli ze strony Policji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, możliwe jest eliminowanie piratów drogowych z naszych dróg. W ostatnią niedzielę (17.09.2023), funkcjonariusze z grupy SPEED przechwycili kolejnego kierowcę przekraczającego prędkość.

„Nasz patrol zauważył samochód marki Mercedes poruszający się z niebezpieczną prędkością po alei Królowej Jadwigi. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 67 km/h, osiągając 147 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 80 km/h”- relacjonuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem o wartości 2 tysięcy złotych oraz punktami karnymi i miał zawieszone prawo jazdy na okres trzech miesięcy.