Mieszkanka Tłuchowa naraziła się na wysokie koszty za kolizję – problem stanowi tylko początek jej kłopotów

Mieszkanka Tłuchowa, która była sprawcą kolizji, musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań, które nie ograniczają się jedynie do finansowych strat. Ponieważ prowadziła motorower będąc pod wpływem alkoholu, z ponad 4 promilami w organizmie, a co więcej miała zakaz prowadzenia pojazdów, kobieta teraz stanie przed sądem. Skandalicznym aspektem całego incydentu jest fakt, że przewoziła również nietrzeźwego pasażera!

Prowadząca motorower kobieta, będąca sprawcą kolizji drogowej, będzie musiała zapłacić mandaty o łącznej wartości 2000 złotych. Jej problemy jednak nie kończą się na tym. W piątek, dnia 15.09.2023, 26-latka zdecydowała się na jazdę motorowerem mimo obowiązującego jej zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana! Informacje wykazały, że kobieta miała ponad 4 promile alkoholu w swoim systemie. Do tej sytuacji należy dodać fakt, że zdecydowała się przewieźć równie nietrzeźwego pasażera na swoim motorowerze! Kilka razy naraziła siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, dopóki nie straciła kontroli nad pojazdem w okolicach ronda w Kamieniu Kłodzkim, co skutkowało przewróceniem się pojazdu.

Nałożony wyrok obejmuje mandaty za stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego oraz za przewożenie nietrzeźwego pasażera. Kwestię łamania zakazu prowadzenia pojazdów oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu rozstrzygnie sąd. Wobec kobiety może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz konieczność zapłacenia grzywny o znacznej wartości.