Ogólnopolskie zawody ratowników w Tleniu – sukcesy WOPR Włocławek

We wrześniu, Tlenie miało miejsce XIV Edycję Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym. Czołowe jednostki z regionu, a było ich łącznie 21, zmierzyły się w wielu konkurencjach wymagających różnorodnych umiejętności takich jak siła, zwinność, szybkość czy pomysłowość. Zawody przyciągnęły do rywalizacji zarówno mężczyzn, jak i kobiety, ale również młodzieżowe drużyny, które były obecne na tych zawodach w coraz większej liczbie.

W kategorii drużynowej, to włocławscy ratownicy z WOPR-u zdobyli najwyższe laury. Zajęli pierwsze miejsce zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci Nadgoplańskiego WOPR z Kruszwicy oraz ekipa trzecia, czyli WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W konkursie upamiętniającym „Szymka” Szymielewicza, który polegał na akcji kołowrotem ratowniczym, męska sekcja WOPR Włocławek uplasowała się na drugim stopniu podium, natomiast kobiety wywalczyły pierwsze miejsce.

Sukcesy ratowników z Włocławka widoczne były także w konkurencjach indywidualnych. W konkurencji „Bieg – pływanie – bieg” dla mężczyzn, Wiktor Zasada – reprezentant włocławskiego WOPR-u – uplasował się na najwyższym stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem w konkurencji „Rzut kołem ratunkowym” okazał się Sławomir Mularski. Dominik Rojewski zdobył drugie miejsce w „Akcji ratowniczej łodzią wiosłową”, a także zajął drugie miejsce razem z Wiktorem Zasadą w konkurencji „Akcja z noszami”.

Wśród kobiet doskonale spisała się Aleksandra Nawlicka z WOPR Włocławek, która zajęła drugie miejsce w dwóch konkurencjach: „Rzut rzutką siatkową” oraz „Akcja ratownicza z łodzią wiosłową”. Drugie miejsce w konkurencji „Akcja z noszami” przypadło Jagodzie Pawlak i Oldze Grzywińskiej. To właśnie Olga Grzywińska okazała się najlepsza w całym regionie w konkurencji „Akcja ratownicza z kajakiem”.