Uroczystość zawieszenia wiechy na budowie pierwszego włocławskiego biurowca klasy A

W trakcie realizacji inwestycji Tertio Ponte we Włocławku, która jest pierwszą budową biurowca klasy A w tym mieście, odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy. Znaczący moment ten miał miejsce po osiągnięciu przez budynek swojej maksymalnej wysokości, wynoszącej 25 metrów.

Ta biurowo-usługowa inwestycja znajduje się pod egidą Programu Fabryka. Po zakończeniu prac, biurowiec Tertio Ponte dostarczy do dyspozycji rynek nieruchomości około 11 000 metrów kwadratowych powierzchni użytecznej. Wśród tej powierzchni, 5 000 mkw. przeznaczonych jest pod biura, a dodatkowe 2 000 mkw. stanowią przestrzeń handlowo-usługową.

Zaledwie 10 miesięcy po rozpoczęciu budowy, obiekt osiągnął swoją planowaną wysokość – 25 metrów. Dla uczczenia tego ważnego kroku w procesie budowlanym, zorganizowano ceremonię zawieszenia wiechy na budowie Tertio Ponte. W konstrukcji zaangażowane były prefabrykaty wyprodukowane przez miejscowego producenta z Włocławka. Za całokształt prac budowlanych odpowiada firma Unibep.

Biurowiec Tertio Ponte, składający się z pięciu pięter, powstaje na terenie ograniczonym ulicami Broniewskiego i Kruszyńską. Inwestycja realizowana jest w ramach programu Program Fabryka, za którym stoi Agencja Rozwoju Przemysłu wraz ze spółką Operator ARP. Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię PAS Projekt, a miasto Włocławek angażuje się jako partner przedsięwzięcia.

W ofercie biurowca Tertio Ponte znajdą się różnego rodzaju biura – classic, open, możliwość wynajmu wirtualnego adresu, sale konferencyjne, sale focusowe oraz strefy coworkingowe.