Trzy samochody zderzyły się na przejściu dla pieszych w Włocławku

W poniedziałek, 18 września 2023 roku, tuż przed dwunastą, na ulicy Okrzei we Włocławku doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Miejsce zdarzenia to przejście dla pieszych rozciągające się między ulicą Okrzei a Szpitalną. Na tym odcinku drogi spotkały się z sobą trzy pojazdy: opel astra o numerach rejestracyjnych z Torunia, skoda i volkswagen.

Zgodnie z relacjami naocznych świadków wypadku, kierowca opla astry, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, nie nagle hamował, ale czynił to stopniowo przez długą odległość. Niestety, dwóch pozostałych kierowców nie zdążyło odpowiednio wyhamować swoich pojazdów, co doprowadziło do kolizji.

Kierowcy i świadkowie tego incydentu drogowego zgadzają się, że przejście dla pieszych było źle oznakowane, a widoczność była ograniczona. Te warunki mogły przyczynić się do tych niefortunnych zdarzeń.

Nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy miejscowej policji, zarejestrowała, że 32-latek prowadzący volkswagena nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W rezultacie uderzył w stojącą przed nim skodę, która następnie uderzyła w opel astrę. Kierowca volkswagena, który był sprawcą kolizji, został ukarany mandatem karnym.