34-letni mieszkaniec Włocławka zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskich

Funkcjonariusze Policji w Włocławku zakończyli działania przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, który podejrzany był o nielegalną uprawę konopi indyjskich na swoim terenie prywatnym. Podczas przeszukania posesji, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt roślin konopi oraz pewną ilość marihuany.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy ze specjalnej grupy kryminalnej do walki z przestępczością narkotykową w Włocławku doprowadziło do podejrzenia, że 34-letni mieszkaniec tutejszego powiatu prowadzi nielegalne uprawy konopi indyjskich na swojej posesji.

Podczas przeszukania terenu, do którego doszło w ogrodzie mężczyzny, funkcjonariusze natrafili na plantację nielegalnych roślin. Znaleziono tam i zabezpieczono kilkanaście krzewów konopi, które były w różnych stadiach wzrostu. Poza tym policja dokonała przeszukania wnętrza domu, gdzie odkryto dodatkowo 20 suszących się roślin konopi oraz kilka gramów marihuany. Wszystkie nielegalne rośliny oraz susz zostały odpowiednio zabezpieczone i przeznaczone do dalszych badań, a mężczyzna podejrzany o ich uprawę został zatrzymany.

Na podstawie zebranych dowodów, 34-latek usłyszał zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie marihuany.