Rozstrzygnięcie przetargu na modernizację przystanków MPK we Włocławku

Zakończyło się postępowanie przetargowe dotyczące planowanej modernizacji miejskich przystanków komunikacyjnych we Włocławku. Wybrano wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za przebudowę infrastruktury przystankowej w pięciu strategicznych miejscach miasta.

Plan renowacji został podzielony na pięć zadań, każde skupiające się na konkretnym przystanku. Pierwszym punktem jest przystanek znajdujący się przy al. Chopina na skrzyżowaniu z ulicą św. Antoniego. Przewidziany koszt renowacji tego miejsca wynosi 444 692,09 zł brutto, a gwarancja obejmuje okres 48 miesięcy.

Następnie będą odnawiane przystanki przy ul. Promiennej na skrzyżowaniu z ul. Chocimską oraz przy ul Kaliskiej na skrzyżowaniu z ul. Dziewińską. Inwestycje te są szacowane odpowiednio na 258 805,01 zł brutto i 266 945,55 zł brutto, a także objęte są czteroletnią gwarancją.

Przebudowie ulegną też przystanki przy ul. Kaliskiej na skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego oraz o nazwie FALBANKA 01, znajdujący się przy tej samej ulicy. Przewidywane koszty tych realizacji to 246 088,20 zł brutto i 328 491,83 zł brutto, a okres gwarancji wynosi 48 miesięcy.

Wykonawcą prac będzie firma DROGTOM, która zajmie się modernizacją zatok przystankowych, chodników, montażem nowoczesnych, modułowych wiat przystankowych oraz nasadzeniem drzew. W ten sposób przystanki komunikacji miejskiej we Włocławku zyskają nową jakość i estetykę.