Tragiczne wydarzenia na włocławskim Zazamczu: zarzuty dla sprawcy

Tragiczne okoliczności otoczyły początek października 2023 roku w Zazamczu, części Włocławka. Mężczyzna o wieku 38 lat padł ofiarą ataku nożownika. Pomimo natychmiastowej hospitalizacji, nie udało się uratować jego życia i zmarł on następnego dnia. Podejrzenie za zbrodnię skierowano na 41-latka, który jednak do zarzucanych mu czynów się nie przyznał. W wyniku skierowanego przez prokuraturę wniosku, podejrzany został jednak aresztowany na okres trzech miesięcy.

O dramatycznym incydencie, który miał miejsce w niedzielę 1 października 2023 roku między godziną 20 a 21 poinformowali przechodnie, którzy natknęli się na poważnie zranionego mężczyznę leżącego na chodniku. Ofiara natychmiast trafiła do szpitala, niestety rano następnego dnia (2 października), około godziny 8, mężczyzna zmarł.

W toku śledztwa policja początkowo zatrzymała dwie osoby. Ostatecznie jednak tylko jednemu, 41-letniemu mężczyźnie, postawiono zarzuty. Przesłuchanie podejrzanego miało miejsce 3 października, a dzień później, w środę 4 października, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Małgorzata Kręcicka, prokurator prowadząca sprawę, poinformowała, że od 1 października 2023 roku obowiązują nowe przepisy kodeksu karnego, które zaostrzają karę za zabójstwo. Od tej daty osoba winna zabójstwa podlega karze co najmniej dziesięciu lat pozbawienia wolności lub karze dożywotniego więzienia. Prokurator zaznaczyła, że wyeliminowano wcześniej obowiązującą karę 8 lat pozbawienia wolności.