Bezpłatne konsultacje dermatologiczne: mobilny gabinet Dermabus odwiedzi Włocławek

7 października 2023 roku, miasto Włocławek gościć będzie Dermabus – mobilny gabinet dermatologiczny. Usługa ta udostępniona zostanie mieszkańcom miasta bezpłatnie, a głównym celem jej realizacji jest diagnostyka łuszczycy. Pacjentom, u których zostanie stwierdzone występowanie tej choroby skórnej, przekaże się wszelkie niezbędne informacje i skieruje do odpowiednich ośrodków specjalizujących się w jej leczeniu.

W sobotę, 7 października, od godziny 10:00 do 18:00, przy Placu Wolności w Włocławku będzie można skorzystać z usług Dermabusa. Osoby, u których diagnoza łuszczycy zostanie potwierdzona, otrzymają komplet informacji dotyczących przebiegu choroby oraz zostaną nakierowane na dalsze kroki leczenia w ośrodkach referencyjnych.

– Każda osoba zauważająca zmiany na skórze i podejrzewająca łuszczycę, może skorzystać z porady specjalistów w Dermabusie – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, opiekun medyczny projektu. – Lekarze specjaliści podczas konsultacji określą, czy pacjent rzeczywiście cierpi na łuszczycę, jak zaawansowana jest choroba i jakie możliwości leczenia można zastosować. Naszym celem jest wsparcie osób mieszkających w regionach, gdzie dostęp do specjalistycznej opieki dermatologicznej jest ograniczony, a brakuje ośrodków oferujących terapię biologiczną – dodaje.

Bezpłatne konsultacje oferowane przez Dermabus są przeprowadzane przez wykwalifikowanych dermatologów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowane osoby będą kwalifikowane na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej szczegółów na temat kolejnych wizyt Dermabusa można znaleźć na stronie internetowej organizatora.