Historia Zazamcza odkrywana podczas spaceru

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w nadchodzącym spacerze, który jest częścią projektu pod nazwą „Spacery włocławskie”. Tym razem, podczas naszej wędrówki, zwiedzimy Zazamcze – dzielnicę pełną historii.

Prowadzenie spaceru zostało powierzone regionaliście Krzysztofowi Cieczkiewiczowi. To właśnie on poprowadzi nas przez mniej znane miejsca tej dzielnicy, takie jak domy hutników, hutę Helena czy fabrykę maszyn rolniczych. Obejrzymy również dawne trakty, jak czarna i biała droga, a także odwiedzimy miejsca pamięci takie jak dawny cmentarz czy krzyż choleryczny.

Spacer odbędzie się 21 października o godzinie 14:00. Punkt startowy to skrzyżowanie ulic Wieniecka i Hutnicza, przy cmentarzu wojennym z 1914 roku.

Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia zostały zebrane przez Fundację Ari Ari, która zorganizowała spacer. Wszystko to dzięki inicjatywie Klubu Zazamcze Centrum Kultury Browar B oraz współpracy z PTTK Oddział we Włocławku i DKF Ósemka. Zachęcamy do zapoznania się z plakatem i załączoną informacją prasową.

Pragniemy podkreślić, jak ważne jest dla nas, aby informacje o tym wydarzeniu dotarły do wszystkich potencjalnych uczestników. Gorąco zachęcamy do odkrywania mikroturystyki!

Nie zapominajmy również, że już w najbliższą sobotę na spacer z nami wybierze się Tomasz Wąsik, dyrektor Muzeum Historii Włocławka. Spacer zatytułowany „Najstarsze ulice Włocławka i ich dzieje” rozpocznie się o godzinie 14:00 na Starym Rynku.