Jesienny kiermasz używanych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku

W Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Zdzisława Arentowicza znajdującej się we Włocławku rozpoczął się kiermasz książek, które zostały wycofane z głównego zbioru biblioteki. Książki na sprzedaż oferowane są w atrakcyjnych cenach – 2, 5 oraz 10 złotych.

Na stoiskach kiermaszu dostępne są różnorodne tytuły, takie jak „Przygody Tomka Sawyera”, „Pierwsza miłość” czy „Chłopak na opak”, a także seria książek o przygodach Misia Paddingtona. – Zebraliśmy szeroką gamę używanych książek pochodzących z naszej biblioteki. Znajdują się tam zarówno pozycje beletrystyczne, popularnonaukowe, jak i wiele innych z różnych dziedzin. Mamy sporo lektur szkolnych, książek historycznych, obyczajowych i klasyki literatury światowej – wyjaśnia Anna Rachut z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Ten kiermasz to nie jest pierwszy tego typu event organizowany przez bibliotekę – poprzedni miał miejsce wiosną bieżącego roku. Regularnie prowadzona selekcja książek w 10 filiach biblioteki umożliwia organizację takich targów. – Nasza inicjatywa zyskała duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę. Organizujemy te kiermasze regularnie od pewnego czasu i mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę tradycję. Wiemy, że nasi czytelnicy i mieszkańcy miasta to doceniają – przyznaje Rachut.

Zebrane z kiermaszu środki zostaną przeznaczone na zakup nowych pozycji literackich dla biblioteki we Włocławku. Kiermasz potrwa do końca października, a odwiedzić go można w godzinach działania biblioteki: w poniedziałki od godziny 10 do 15, od wtorku do piątku w godzinach 9-16, a w soboty od 9 do 14.