Kolizja na skrzyżowaniu Kruszyńska – Zbigniewskiej i akcja "Trzeźwy kierujący" we Włocławku

We Włocławku, w niedzielę 22 października 2023 roku na osiedlu Południe doszło do kolizji dwóch samochodów marki Ford. Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kierujący Ford Focus w wieku 41 lat nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej na ulicy Kruszyńskiej. W wyniku tego, na skrzyżowaniu Kruszyńskiej z Zbigniewską, doprowadził do zderzenia z drugim fordem – modelem Mondeo. Funkcjonariusze zakwalifikowali to wydarzenie jako kolizję drogową, za którą 41-latek został ukarany mandatem. Zarówno on, jak i drugi uczestnik zdarzenia byli trzeźwi – relacjonuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Z drugiej strony, nieustannie przeprowadzane są kontrole trzeźwości kierowców na terenie miasta. Pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę, nadal zdarzają się osoby, które decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. W związku z tym, w piątek 20 października 2023 roku, włocławscy policjanci ponownie przystąpili do akcji „Trzeźwy kierujący”, której głównym celem jest zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Podczas tej akcji funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości aż 1004 kierowców. Na szczęście, wszyscy byli trzeźwi i wykazali odpowiedzialne zachowanie – informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.