Tragiczny wypadek na autostradzie A1 pod Włocławkiem

W tragicznym wypadku drogowym, który miał miejsce na autostradzie A1 w okolicach gminy Lubanie, na terenie powiatu włocławskiego, 25 października 2023 roku o godzinie 7:50, samochód marki BMW uderzył w bariery ochronne i zjechał na pobocze. Zdarzenie rozegrało się w pobliżu miejscowości Przywieczerzynek.

Po kolizji, 34-letnia kobieta kierująca pojazdem została natychmiast opatrzona przez służby ratunkowe, które udzieliły jej niezbędnej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. Następnie poszkodowaną przekazano do dalszego leczenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który odwiózł ją do szpitala. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń. Informacje te potwierdził oficer prasowy Straży Pożarnej we Włocławku, Mariusz Bladoszewski.

Mariusz Bladoszewski dodał również, że w wyniku działań ratowniczych na autostradzie A1 nastąpiło tymczasowe zamknięcie jednego pasa ruchu. Akcję prowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 we Włocławku oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubania i Janowic. Na miejscu interweniowała również policja.

W wyniku ustaleń dokonanych przez policję na miejscu zdarzenia, okazało się, że 34-letnia kierująca jechała w kierunku Łodzi, kiedy straciła kontrolę nad pojazdem. Po uderzeniu w bariery ochronne, samochód zjechał na prawe pobocze drogi. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Kierująca pojazdem, za niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, została ukarana mandatem karnym – przekazał Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.