Kradzież ławek ze skweru na Starym Rynku we Włocławku

18 października 2023 roku, w środę, około szóstej wieczorem, Straż Miejska działająca w Włocławku została poinformowana o incydencie związku z kradzieżą ławki ze skweru znajdującego się na terenie Starego Rynku. 22-letni przestępca został szybko ujęty po krótkim pościgu. Strażnicy miejscy zabezpieczyli dwie ławki i poinformowali o wydarzeniu lokalną policję, do której przekazano złapanego mężczyznę.

Dyżurny włocławskiej Straży Miejskiej został powiadomiony o incydencie z udziałem mężczyzny, który podejmował próbę kradzieży ławki z terenu budowy skweru na Starym Rynku. Zgłoszenie wpłynęło w środę, 18 października 2023 roku, kilka minut przed godziną szóstą wieczór.

W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce natychmiastowo wysłany został patrol interwencyjny. Po przybyciu na miejsce wydarzenia strażnicy stwierdzili uszkodzenie ogrodzenia budowy. Kiedy 22-latek ujrzał zbliżający się patrol, porzucił ławkę i rozpoczął ucieczkę z terenu budowy. Po krótkim pościgu mężczyzna został jednak ujęty.

– Mężczyzna prezentował postawę agresywną, ignorował wydawane przez nas polecenia, co zmusiło nas do użycia środków przymusu bezpośredniego. Udało nam się ustalić jego tożsamość – to 22-letni mieszkaniec Włocławka – relacjonuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej działającej we Włocławku.

Strażnicy miejscy zabezpieczyli dwie ławki i powiadomili o wydarzeniu policję. Patrol policji przejął sprawę i zatrzymanego mężczyznę w celu przeprowadzenia dalszych działań służbowych. Renata Brzostowska informuje, że na Starym Rynku we Włocławku trwają obecnie prace mające na celu przywrócenie centrum miasta do pełnej zieleni.

– Szacunkowe straty wynikłe z tego incydentu, zgodnie z wstępną oceną przedstawiciela Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, oscylują wokół kwoty 1400 złotych – dodaje Dariusz Rębiałkowski.