Wprowadzenie nowoczesnych fotoradarów we Włocławku i okolicach

Na przełomie maja poinformowaliśmy o zainstalowaniu nowego rodzaju fotoradaru w miejscowości Modzerowo. Zastąpił on poprzednie urządzenie, które zostało usunięte. Nowy model, Mesta Fusion RN, jest znacząco bardziej zaawansowany technologicznie. Nie jest to jedyny taki fotoradar w kraju – podobne urządzenia można odnaleźć w 147 różnych miejscach. Kluczową cechą tych nowoczesnych fotoradarów jest zdolność do monitorowania aż 32 pojazdów jednocześnie.

Według dostępnych danych, na terenie Polski działa obecnie ponad 500 takich urządzeń do kontroli prędkości. W większości przypadków są to żółte skrzynki, charakterystycznie umieszczone na słupach. Przy nich znajduje się zwykle znak D-51, sugerujący kierowcom, że prędkość ich pojazdów jest automatycznie monitorowana w danym miejscu.

Otrzymaliśmy niedawno informacje o innym nowym fotoradarze, który będzie mierzyć prędkość na drodze krajowej między Włocławkiem a Płockiem (nr 62).

Ten nowy fotoradar umieszczony został w Nowym Duninowie, niedaleko miejscowego wyjazdu prowadzącego w kierunku Płocka. Na ten moment zarówno sam fotoradar, jak i towarzyszący mu znak D-51 są jeszcze pokryte czarną folią. Spodziewamy się, że uruchomienie tego urządzenia nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.