Młody włocławianin zatrzymany za kradzież ławek z miejsca budowy

Na wielkim placu budowy w Starym Rynku, 22-letni mężczyzna podjął próbę kradzieży miejskiej ławki. Po krótkotrwałym pościgu, straż miejska zatrzymała mężczyznę i odzyskała skradzioną ławkę.

Zdarzenie miało miejsce w środku tygodnia, 18 października, a informacja o tym dotarła do straży miejskiej około godziny 17:55. Dyżurny straży miejskiej został poinformowany o sytuacji przez telefon – doniesiono mu o osobie, która próbuje ukraść ławkę z terenu poddanego przebudowie na Starym Rynku.

Jak opisuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik straży miejskiej, Patrol Interwencyjny wysłany na miejsce natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia stwierdził, że ogrodzenie placu budowy było uszkodzone. Strażnicy zauważyli również mężczyznę próbującego uciec po porzuceniu ławki. Pomimo krótkiego pościgu, udało im się go zatrzymać.

Zatrzymany mężczyzna zachowywał się agresywnie i ignorował polecenia. W związku z tym, strażnicy byli zmuszeni zastosować środki przymusu bezpośredniego. Po ustaleniu personaliów mężczyzny okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec Włocławka.

Według informacji podanych przez straż miejską, szacunkowa wartość strat poniesionych przez Gminę Miasto Włocławek wynosi 1400 zł, co stwierdził przedstawiciel Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Dwóch skradzionych ławek udało się odzyskać i zostały one zabezpieczone przez strażników miejskich. Na miejsce wezwano również patrol policji, który przejął zatrzymanego mężczyznę w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.