Niebezpieczna jazda na "zderzaku" doprowadziła do kolizji z autobusem na drodze krajowej nr 62

Zbyt krótki dystans między pojazdami prowadzi często do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Tym razem, taka nieodpowiedzialna jazda była przyczyną zderzenia samochodu osobowego z autobusem szkolnym na Drodze Krajowej nr 62. Zdarzenie to, chociaż potencjalnie niebezpieczne, na szczęście nie spowodowało żadnych obrażeń u uczestników. Sprawca tej sytuacji, kierujący samochodem osobowym, został ukarany mandatem.

Całe zdarzenie miało miejsce w Jarantowicach na drodze krajowej numer 62 w czwartkowy poranek, 22 października 2023 roku, dokładnie o 8:46. Kierujący fordem mężczyzna w wieku 66 lat, nie utrzymując odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu, zderzył się z tyłu z hamującym autobusem.

W momencie kolizji w autobusie znajdowało się 18 uczniów oraz dwóch opiekunów. Mimo potencjalnej groźby, nikt z podróżujących nie potrzebował pomocy medycznej ani hospitalizacji. Badania alkomatem wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Oficer prasowy KPP Radziejów, Marcin Krasucki, podkreślił, że to właśnie niebezpieczne zachowanie na drodze, jakim jest jazda zbyt blisko innego pojazdu, prowadzi często do kolizji przez brak odpowiedniego czasu na reakcję.

Kierowca forda, który był sprawcą kolizji, otrzymał za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mandat oraz punkty karne. Miał 66 lat i pochodził z miejscowości Jarantowice w powiecie radziejowskim.