Piąta edycja "Senioraliów" – seniorzy z Włocławka przejmą miasto na dwa dni

Za nami jest nadchodzący tydzień, w którym seniorzy z Włocławka przejmą symboliczne sterowanie miastem. Otrzymają od prezydenta symboliczne klucze do miasta i przez dwa dni będą świętować. Wszystko to w ramach piątej już edycji imprezy pod nazwą „Senioralia”.

Wydarzenie rozpocznie się we wtorek, 17 października, a zakończy dzień później, w środę 18 października. To właśnie te dwa dni są poświęcone seniorom we Włocławku, którzy będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w V edycji Senioraliów.

Po raz kolejny, bo już piąty, starsi mieszkańcy Włocławka będą obchodzić swoje dwudniowe święto. Podczas tego czasu będą mogli zaprezentować włocławianom swoje umiejętności, umundurowani w kolorowe stroje przejdą korowodem przez ulice miasta, aby przede wszystkim dobrze się bawić – tak informuje włocławski urząd miasta.

Rozpoczęcie zawodów oznacza dla seniorów symboliczne przejęcie kluczy do bram miasta od prezydenta Marka Wojtkowskiego. Uroczystość odbędzie się na Placu Wolności o godzinie 10:45.

Seniorzy, po otrzymaniu kluczy, przejdą w barwnym pochodzie do Centrum Kultury Browar B. Tam od godziny 12:00 różne grupy artystyczne będą mieć możliwość pokazania swoich umiejętności.

Drugi dzień Senioraliów, środa 18 października, rozpocznie się o godzinie 15:00 koncertem zespołu Siergieja Kriuczkowa. Koncert odbędzie się w Hali OSiR przy al. Chopina. Planowana jest również zabawa taneczna podczas koncertu.