Nieodpowiedzialny kierowca pod wpływem alkoholu wyeliminowany z ruchu dzięki czujności świadka

Jedna z osób uczestniczących w ruchu drogowym wykazała odpowiedzialność i sprawność działania, skutecznie zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Tym samym, z ruchu drogowego został wyeliminowany mężczyzna, który stanowił zagrożenie dla innych użytkowników drogi z powodu prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Kiedy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przeprowadzili kontrolę trzeźwości mężczyzny, wynik pokazał 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz ten 41-letni nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał odpowiedzieć na pytania sądu.

Policja we Włocławku otrzymała zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy w nocy pomiędzy 16 a 17 października 2023 roku. Świadek zauważył, że kierowca jadący przed nim hondą prawdopodobnie jest pijany, skoro pojazd poruszał się tzw. „wężykiem”. Gdy tylko było to możliwe, świadek zatrzymał auto i po wyczuciu od kierującego zapachu alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki i poinformował odpowiednie służby.

Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, który potwierdził, że kierowca hondy był nietrzeźwy. Test alkomatem wykazał, że 41-letni mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazie danych policji okazało się również, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Został on przewieziony do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu otrzymał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz czeka go proces sądowy za to przestępstwo. Ponadto będzie musiał odpowiedzieć za jazdę pomimo braku uprawnień – informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dzięki czujności świadka, kierowca stanowiący realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze został skutecznie wyeliminowany z ruchu.